Casa / Fuses / TSC-800MA
minImg
TSC-800MA
OptiFuse
Prodotto No:
TSC-800MA
Produttore:
OptiFuse
Descrizione:
FUSE GLASS 800MA 250VAC 5X20MM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 1.03
Response Time Slow Blow
Color -
Approval Agency CSA, cULus, KC
Current Rating (Amps) 800 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Active
Series TSC
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V