TTN2.50SV50
Techflex
Prodotto No:
TTN2.50SV50
Produttore:
Techflex
Descrizione:
SLEEVING 2.5" ID 50' SILVER
Guida per l'utente
Operating Temperature -60°C ~ 255°C
Diameter - Inside 2.500" (63.50mm)
Color Silver
Material Fiberglass, Aluminized, Halogen Free
Liquid Protection Gasoline Resistant
Material Flammability Rating Non Flammable
Product Status Active
Diameter - Outside 2.550" (64.77mm)
Type Attributes Convoluted - Braided
Series ThermaShield® Tube
Type Sleeving, Insulated
Length 50.00' (15.24m)
Environment Protection -
Mfr Techflex
Abrasion Protection Abrasion Resistant
Features Chemical Resistant, Clean Cut
Wall Thickness 0.025" (0.64mm)