TU425S48EC
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Prodotto No:
TU425S48EC
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 48V 182W
In magazzino : 16
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Product Status Active
Efficiency 90%
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Features Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 300 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, cURus, DEMKO
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.20" L x 3.30" W x 1.62" H (157.5mm x 83.8mm x 41.1mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 3.8 A
Series TU425 (425W)
Power (Watts) 182W (312W Forced Air)