TUNS500F28
Cosel USA, Inc.
Prodotto No:
TUNS500F28
Produttore:
Cosel USA, Inc.
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 28V 500W
Product Status Active
Current - Output (Max) 18A
Line Regulation 56mV
Package / Case 7-DIP Module
Efficiency 90%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, CSA, cURus, TUV, UL
Voltage - Output 1 28V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.62" L x 2.42" W x 0.50" H (117.3mm x 61.5mm x 12.7mm)
Number of Outputs 1
Series TUNS (500W)
Power (Watts) 500 W
Type Enclosed
Standard Number 60950-1; 62368-1
Load Regulation 56mV