Casa / TVS Diodes / TV06A540JB-HF
minImg
TV06A540JB-HF
Comchip Technology
Prodotto No:
TV06A540JB-HF
Descrizione:
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AC
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.89A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 60V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 87.1V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 54V