Casa / TVS Diodes / TV06B200JB-G
minImg
TV06B200JB-G
Comchip Technology
Prodotto No:
TV06B200JB-G
Pacchetto:
DO-214AA (SMB)
Descrizione:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AA
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 18.52A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA (SMB)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V