TV15C8V5J-G
Comchip Technology
Prodotto No:
TV15C8V5J-G
Produttore:
Comchip Technology
Pacchetto:
DO-214AB (SMC)
Descrizione:
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC DO214AB
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 104.17A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 9.44V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AB (SMC)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 14.4V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 8.5V