TVX2D2R2MAD
Nichicon
Prodotto No:
TVX2D2R2MAD
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM 2.2UF 20% 200V AXIAL
Guida per l'utente
Polarization -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia x 0.669" L (6.30mm x 17.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 23 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series TVX
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 36.8 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2.2 µF