TX2SA-LT-4.5V-TH
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
TX2SA-LT-4.5V-TH
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 4.5V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 250VAC, 220VDC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style Gull Wing
Coil Current 31 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 145 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series TX-TH
Contact Material Silver (Ag), Gold (Au)
Coil Voltage 4.5VDC
Must Operate Voltage 3.38 VDC