TX2SS-1.5V-Z
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
TX2SS-1.5V-Z
Descrizione:
RELAY TELECOM DPDT 2A 1.5VDC
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 220VDC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style Gull Wing
Coil Current 93.8 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 16 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.15 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type Telecom
Coil Insulation -
Series TX
Contact Material Silver (Ag), Gold (Au)
Coil Voltage 1.5VDC
Must Operate Voltage 1.13 VDC