TXD2-L-H-4.5V
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
TXD2-L-H-4.5V
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 4.5VDC
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 220VDC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 33.3 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 135 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series TX-D
Operate Time 4 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver (Ag), Gold (Au)
Coil Voltage 4.5VDC
Must Operate Voltage 3.38 VDC