TXS2SS-LT-1.5V-1
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
TXS2SS-LT-1.5V-1
Descrizione:
TXS RELAY 2 FORM C 1.5V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 110VDC - Max
Termination Style Gull Wing
Contact Rating (Current) 1 A
Coil Current 46.7 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 32.1 Ohms
Product Status Active
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Series TX-S
Operate Time 5 ms
Contact Material Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Mfr Panasonic Electric Works
Coil Voltage 1.5VDC
Release Time 5 ms
Must Operate Voltage 1.2 VDC