TXS2SS-LT-24V-1
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
TXS2SS-LT-24V-1
Descrizione:
TXS RELAY 2 FORM C 24V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 110VDC - Max
Termination Style Gull Wing
Contact Rating (Current) 1 A
Coil Current 6.3 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 3840 Ohms
Product Status Active
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Series TX-S
Operate Time 5 ms
Contact Material Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Mfr Panasonic Electric Works
Coil Voltage 24VDC
Release Time 5 ms
Must Operate Voltage 19.2 VDC