UB5C-62RF8
Riedon
Prodotto No:
UB5C-62RF8
Descrizione:
RES 62 OHM 1% 5W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.250" Dia x 0.500" L (6.40mm x 12.70mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 62 Ohms
Series UB
Power (Watts) 5W