UML1H100MDD
Nichicon
Prodotto No:
UML1H100MDD
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 33 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series ML
Package / Case Radial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 10 µF