UPT2P680MHD
Nichicon
Prodotto No:
UPT2P680MHD
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM 68UF 20% 220V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.043" (26.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 220 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 340 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UPT
Package / Case Radial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 68 µF