UPV1A181MGD1TD
Nichicon
Prodotto No:
UPV1A181MGD1TD
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM 180UF 20% 10V RADIAL
In magazzino : 1477
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UPV
Package / Case Radial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 180 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 490 mOhms