UPW1A820MDD1TA
Nichicon
Prodotto No:
UPW1A820MDD1TA
Descrizione:
CAP ALUM 82UF 20% 10V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 117 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 180 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 82 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 600 mOhms