UPW1V221MPD6TA
Nichicon
Prodotto No:
UPW1V221MPD6TA
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 474.5 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UPW
Package / Case Radial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 220 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 85 mOhms