UPW1V332MHD
Nichicon
Prodotto No:
UPW1V332MHD
Descrizione:
CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.398" (35.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.128 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.68 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 3300 µF
Package Bulk
Impedance 15 mOhms