UPW2A221MHD6TN
Nichicon
Prodotto No:
UPW2A221MHD6TN
Descrizione:
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL
In magazzino : 4894
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 552.5 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 850 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 220 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 110 mOhms