UPW2A680MPH
Nichicon
Prodotto No:
UPW2A680MPH
Descrizione:
CAP ALUM 68UF 20% 100V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.787" (20.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 318.5 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Mfr Nichicon
Capacitance 68 µF
Package Bulk
Impedance 300 mOhms