UPW2C330MHD1TO
Nichicon
Prodotto No:
UPW2C330MHD1TO
Descrizione:
CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 160 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 180 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 288 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 33 µF