UPW2D220MPH
Nichicon
Prodotto No:
UPW2D220MPH
Descrizione:
CAP ALUM 22UF 20% 200V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.787" (20.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 140 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 224 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 22 µF