UPW2E471MRH
Nichicon
Prodotto No:
UPW2E471MRH
Descrizione:
CAP ALUM 470UF 20% 250V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.969" (50.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.492" (12.50mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.35 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.5525 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 470 µF