UPW2F330MHD1TN
Nichicon
Prodotto No:
UPW2F330MHD1TN
Descrizione:
CAP ALUM 33UF 20% 315V RADIAL
In magazzino : 87
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 315 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 155 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 248 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 33 µF