UPW2G220MHH
Nichicon
Prodotto No:
UPW2G220MHH
Descrizione:
CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 110 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 176 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 22 µF