USP1C330MDD1TP
Nichicon
Prodotto No:
USP1C330MDD1TP
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 63 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series USP
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 94.5 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 33 µF