UTM1C221MHD
Nichicon
Prodotto No:
UTM1C221MHD
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.024" (26.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UTM
Package / Case Radial, Can
Mfr Nichicon
Capacitance 220 µF