UTS1H3R3MDD1TP
Nichicon
Prodotto No:
UTS1H3R3MDD1TP
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.059" (1.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 10 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UTS
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 25 mA @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 3.3 µF