UUG0J472MNQ1MS
Nichicon
Prodotto No:
UUG0J472MNQ1MS
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V SMD
In magazzino : 259
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.673" L x 0.673" W (17.10mm x 17.10mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.4 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UUG
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.61 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 4700 µF