UUJ1A222MNJ6MS
Nichicon
Prodotto No:
UUJ1A222MNJ6MS
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM 2200UF 20% 10V SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.535" L x 0.535" W (13.60mm x 13.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 810 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings AEC-Q200
Series UUJ
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 931.5 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2.2 mF