UVP1A220MDD
Nichicon
Prodotto No:
UVP1A220MDD
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 57 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UVP
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 114 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 22 µF