UVR2C100MPD
Nichicon
Prodotto No:
UVR2C100MPD
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM 10UF 20% 160V RADIAL
In magazzino : 16418
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 160 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 80 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UVR
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 128 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 10 µF