UVR2E3R3MPD
Nichicon
Prodotto No:
UVR2E3R3MPD
Descrizione:
CAP ALUM 3.3UF 20% 250V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 250 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 46 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 73.6 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 3.3 µF