UVY1C332MHD
Nichicon
Prodotto No:
UVY1C332MHD
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL
In magazzino : 78
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.17 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series UVY
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.3455 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 3300 µF