UWH1A331MCL1GS
Nichicon
Prodotto No:
UWH1A331MCL1GS
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD
In magazzino : 413
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 112 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UWH
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 168 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 330 µF