UWT1H2R2MCL2GB
Nichicon
Prodotto No:
UWT1H2R2MCL2GB
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V SMD
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.130" L x 0.130" W (3.30mm x 3.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" Dia (3.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 9 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UWT
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 13.5 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 2.2 µF