V110C24M100B3
Vicor Corporation
Prodotto No:
V110C24M100B3
Produttore:
Vicor Corporation
Descrizione:
DC DC CONVERTER 24V 100W
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 154V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.54" H (57.9mm x 36.8mm x 13.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 4.17A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 66V
Series MICRO (100W)
Power (Watts) 100 W
Type Isolated Module
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 86.3%