V11G51C25K
Omron Electronics Inc-EMC Div
Prodotto No:
V11G51C25K
Descrizione:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 11A 250V
In magazzino : 111
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Position 0.815" (20.7mm)
Operating Temperature -25°C ~ 80°C
Release Force 50gf
Ingress Protection IP40
Termination Style Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type Lever, Roller
Current Rating (Amps) 11A (AC), 100mA (DC)
Circuit SPDT
Mounting Type Chassis Mount
Mechanical Life 50,000,000 Cycles
Product Status Active
Series V
Voltage Rating - DC 125 V
Switch Function On-Mom
Operating Force 240gf
Overtravel 0.030" (0.76mm)
Voltage Rating - AC 250 V
Electrical Life 300,000 Cycles
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Pretravel 0.063" (1.6mm)
Features -
Package Bulk
Base Product Number V11
Differential Travel 0.025" (0.6mm)