V140LS5PX2855
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
V140LS5PX2855
Descrizione:
VARISTOR 220V 2.5KA DISC 10MM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 198 V
Capacitance @ Frequency 400 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 220 V
Varistor Voltage (Max) 242 V
Series LS
Energy 22J
Package / Case Disc 10mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 140 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 180 V