Casa / Varistors, MOVs / V150LU20APX2855
minImg
V150LU20APX2855
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
V150LU20APX2855
Descrizione:
VARISTOR 240V 6.5KA DISC 20MM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 216 V
Capacitance @ Frequency 1600 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 240 V
Varistor Voltage (Max) 264 V
Series LU
Energy 80J
Package / Case Disc 20mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 150 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 200 V