Casa / Limit Switches / V15T16-DZ100B06-01
minImg
V15T16-DZ100B06-01
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Prodotto No:
V15T16-DZ100B06-01
Descrizione:
BASIC SWITCH V BASICS V15
Guida per l'utente
Operating Position -
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Release Force -
Ingress Protection -
Termination Style Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type Lever, Roller
Current Rating (Amps) 16A (AC)
Circuit SPDT
Mounting Type Chassis Mount
Mechanical Life 1,000,000 Cycles
Product Status Active
Series V15
Switch Function On-Mom
Operating Force -
Overtravel -
Voltage Rating - AC 125 V