V18ZT2PX2855
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
V18ZT2PX2855
Descrizione:
VARISTOR 18V 500A DISC 10MM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 16.2 V
Capacitance @ Frequency 5300 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 18 V
Varistor Voltage (Max) 19.8 V
Series ZT
Energy 1.5J
Package / Case Disc 10mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 10 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 14 V
Current - Surge 500 A