V240RA16
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
V240RA16
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
VARISTOR 240V 4.5KA RADIAL BOX
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 216 V
Capacitance @ Frequency 800 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 240 V
Varistor Voltage (Max) 264 V
Series RA
Energy 45J
Package / Case Radial, Box
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 150 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 200 V