Casa / Varistors, MOVs / V250LT40APX2855
minImg
V250LT40APX2855
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
V250LT40APX2855
Descrizione:
VARISTOR 390V 6.5KA DISC 20MM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 351 V
Capacitance @ Frequency 1000 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 390 V
Varistor Voltage (Max) 429 V
Series LT
Energy 130J
Package / Case Disc 20mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 250 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 330 V