V275PA40A
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
V275PA40A
Descrizione:
VARISTOR 430V 6.5KA BASE MOUNT
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 389 V
Capacitance @ Frequency 900 pF @ 1 MHz
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 430 V
Varistor Voltage (Max) 494 V
Series PA
Energy 140J
Package / Case Base Mount
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 275 V
Number of Circuits 1
Maximum DC Volts 369 V