V28A3V3T150BN3
Vicor Corporation
Prodotto No:
V28A3V3T150BN3
Descrizione:
DC DC CONVERTER 3.3V 150W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.20" W x 0.54" H (116.8mm x 55.9mm x 13.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 45.45A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series Maxi (150W)
Power (Watts) 150 W
Type Isolated Module
Package / Case Full Brick
Efficiency 78.6%