V300A2T160BG3
Vicor Corporation
Prodotto No:
V300A2T160BG3
Descrizione:
DC DC CONVERTER 2V 160W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 375V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 2V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.20" W x 0.62" H (116.8mm x 55.9mm x 15.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 80A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 180V
Series Maxi (160W)
Power (Watts) 160 W
Type Isolated Module
Package / Case Full Brick
Efficiency 74%