V48A24E500BF
Vicor Corporation
Prodotto No:
V48A24E500BF
Produttore:
Vicor Corporation
Descrizione:
DC DC CONVERTER 24V 500W
Guida per l'utente
Operating Temperature -10°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.20" W x 0.54" H (116.8mm x 55.9mm x 13.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 20.83A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series Maxi (500W)
Power (Watts) 500 W
Type Isolated Module
Package / Case Full Brick
Efficiency 87.5%